Novinky | Kapela | Diskografie | Videografie | Koncerty | Historie | Přátelé | Na stažení | Obrázky | Diskuze

BizkitGeneration.net
Kde nás najdete:
Bizkit Generation - Stránky o Limp Bizkit LB Family Bizkit Generation  na Facebooku

LB oficiálně
Oficiální stránka Limp Bizkit Limp Bizkit na Twitteru Limp Bizkit na MySpace Limp Bizkit na Facebooku


Propagace
Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS! TOPlist Browse Happy logo


Přihlášení
Nick:
Heslo:
Oprávnění:
hostGold Cobra: Přebal Gold Cobra Anketa
Kdo by měl zůstat v LB?
John i Lethal
Jen Lethal
Jen John
Ani jeden
Neřeším
NevyplněnoLB na internetu
TheArmpit.net - anglická stránka o LB Wikipedia - Limp Bizkit anglicky Wikipedia - Limp Bizkit česky


Odkazy
Slovenské stránky o Linkin Park České stránky o Rage Against The Machine KoRn.cz - největší česká KoRn stránka Kornfan.cz - Český KoRn fan web Deftones.cz - česká stránka o kapele Deftones Stránky o Red Hot Chili Peppers OverHype.wz.cz - stránky české kapely OverHype sg1-fan.wz.cz - seznam pozůstalých po legendárním seriálu ... Nadační fond Irské Vlkodav

Pozor!

Tato sekce není aktuální a potřebuje doplnit!

Pokud se chcete zapojit do dění na webu a podílet na její rekonstrukci a aktualizaci, napište mi na tuto adresu: walkerjohnny@seznam.cz

Historie

Skupina byla založena v roce 1994 v městě Jacksonville(severní Florida). U samotného zrodu stáli Fred Durst a Sam Rivers, poté se přidal Samův bratranec John Otto a sestavu doplnil Wes Borland(v té době měla kapela název Limp Bizcut). Poté, co hráli v Jacksonville KoRni(v roce 1995), nechal se jejich bassista Fieldy od Freda tetovat - Fred měl i něco jako vlastní tetovací salon - a zkamarádili se. Když se ve městě objevili po druhé, vzali si od LB jejich demo a dali ho vlastnímu producentovi Rossovi Robinsonovi. Rozhodlo se, že LB pojedou na turné s kapelama Deftones a House Of Pain. Během turné se LB spřátelili s DJem skupiny HoP Leorem Dimantem a ten se po rozpadu HoP přidal k LB. Potom bylo vydáno jejich první album Three Dollar Bill Y'all$.

LB se během roku 1997 a 98 stali dost známými a koncertovali taky s kapelama Faith No More a později Primus. V té době se taky LB začali objevovat na MTV. Další album - Significant Other - bylo vydáno v červnu roku 1999 a udělalo z LB hvězdy. Do konce roku se prodalo přez 4 mil. kopií a album dosáhlo na první příčku v hlasováních. V červenci byl Fred navržen do funkce viceprezidenta Interscope Records. Po delší době, kdy byli LB stále hodně populární(i když se proti nim zvedaly vlny nevole) došlo na vydání třetího alba Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water. CSATHFW se ihned vyhouplo na první pozici(LB byla jediná kapela, která měla v britském žebříčku deseti nejprodávanějších alb dvě alba současně - spolu s CSATHFW i Significant Other). Toto období bylo vrcholem jejich nu-metalové působlosti. Album způsobilo obrovský boom, Fred tehdy řekl: "Prosím vás poslouchejte tohle album s otevřenou myslí. Tyhle písničky sou bránou k našim duším". Poté následovala Anger Management Tour, na které se objevil i Eminem, Papa Roach a Xzibit, poté Zen Master a pak už jen Limp Bizkit. LB se rozhodli pro koncert v Austrálii - festival Big Day Out - a tehdy se stala tragédie - 19. ledna 2001 zemřela přímo při koncertu 15ti letá dívka jménem Jessica Michalik na následek infarktu a ušlapání davem. Skupina tehdy vyjádřila lítost nad touto událostí: !Jsme zničení tím, že Jessica zemřela a opravdu nic nemůže popsat smutek, který cítíme. Nabízíme její rodině a přátelům náklonnost a modlitby. Ztráta jejího života nás poznamená navždy". LB poté odložili koncert v Madridu na Festimadu kvůli nedostatečným zábranám - bezpečí fanoušků. Poté vyjádřil Fred svůj smutek: "Všechno, co děláme, je pro naše fanoušky. Hluboce litujeme, že přišli o příležitost vidět LB. Nedostatečná bezpečnostní zajištění festivalu by mohla způsobit zranění a nic nestojí za to, riskovat zdraví našich fanoušků. Milujeme Madrid a fanoušky, kerý sme tady potkali. Určitě plánujeme vrátit se sem co nejdřív". Evropské turné pokračovalo s velkými úspěchy. Poté však musel Fred zpět do Ameriky kvůli problémům se zády. Zbytek turné byl zrušen a Fred se oficiálně omluvil a objasnil své zdravotní problémy.

Poté, v říjnu 2001, přišla šokující zpráva - Wes Borland odchází z kapely. Tehdy Fred napsal: "Vím, že se snažíte zjistit co teď bude. Jako první hodláme prohledat celou zeměkouli a najít nejzkaženějšího kytaristu. Potom s tím nejzkaženějším kytaristou dokončíme to nejohavnější album Limp Bizkit, jaký byste si jen mohli představit . Wes byl velkou částí Limp Bizkit, ste na něj zvyklí, ale jeho rozhodnutí odejít nás postavilo do pozice, kdy víme, že to nej z Limp Bizkit teprve přijde. Lethal, John, Sam a já to bereme jako příležitost změnit naši hudbu". Těsně před Wesovým odchodem se rozhodli vydat remixové album - projekt dokončili bez Wese - tak vzniklo čtvrté oficiální album LB - New Old Songs - vydané třetího prosince 2001. Zajímavá je sestava lidí, keří LB remixovali - The Neptunes, Timbaland, P Diddy, William Orbit, Butch Vig, Bubba Sparxxx, Everlast, Xzibit a další. Poté začala série "pohovorů" a LB se snažili najít někoho, kdo by do jejich řad zapadal stejně jako dřív Wes. Ty trvaly až do konce roku a Fred nakonec žádal Wese, aby o tom znovu přemýšlel. V létě roku 2002 se objevily zprávy, že LB nahrávají nové album. Jméno alba bylo měněno téměř každý den... Less Is More, Bipolar, Surrender atd. Fanoušci byli kompletně zmateni(včetně mě). Nakonec se po 18ti měsících svět dozvěděl jméno nového kytaristy LB: Mike Smith. Mike začínal se svou punkovou kapelou Snot. LB tedy začali nahrávat. Asi 20 písní, které nahráli s hostujícími kytaristy(hlavně z KoRn), z doby mezi odchodem Wese a příchodem Mika, bylo hozeno do šuplíku a ty se později měly stát součástí připravovaného alba The Unquestionable Truth part 2. Konečně přichází nové album(s novými písničkami už jen s Mikem), konečný název: Results May Vary, datum vydání: 23. září. Ale před vydáním alba přišlo překvapení - LB , Metallica a Linkin Park spolu na turné po USA. The Summer Sanitarium Tour 2003 stálo na triu rockových gigantů a na koncertech v 18ti městech po Severní Americe s kapelami The Deftones a Mudvayne jako předskokany. Show startovala 4. července a všechny skupiny se předvedly se svými nejlepšími kousky. Ale na turné se stalo něco, na co čekali všichni odpůrci LB - skupina byla na koncertě v Chicagu napadena odpadky a řevem "Fred Durst, nasrat". Fred si to nenechal líbit a taky si zanadával, poté vyzval publikum k boji a odehrál 7 písniček. Potom znechuceně odešel se zbytkem skupiny do zákulisí... Zbytek turné skončil ale pro kapelu úspěchem.

Po Wesově odchodu skupina hledala kytaristu, ale také pracovala na novém albu. A výsledkem jejich snažení je Results May Vary - pomalejší pochmurně laděné album rockových balad. Na jedné z energických písniček "Gimme The Mic" se objevil(asi) i Rakim z "Microphone Fiend". Album obsahuje taky "Let Me Down" - anti-Britney-song. Jinak bylo album pro většinu fanoušků ze začátku šok a později mírné zklamání. Podle mě prostě chyběl Wes.

Nastupuje rok 2004. Co se děje s LB? Vyrážejí na evropské turné po skoro všech zemích Evropy - včetně české republiky - koncert v Praze(bohužel sem byl v době koncertu v Alpách takže sem přišel o možnost vidět LB naživo). Šňůra měla veliký úspěch. Ale co by byli LB bez problémů? Museli zrušit koncert v Polsku kvůli údajnému teroristickému útoku a zrušena byla i jejich mini-african tour. Skupina se spokojeně vrátila do USA a všechno šlo dobře. Poté se ale objevily zprávy, že se Wes vrací ke své původní kapele. Tohle už fanoušci slyšeli několikrát, ale tentokrát se přesvědčení šířilo a vzrůstalo(a s ním i mé naděje).

Poté, 13. září 2004, přišla zpráva na limpbizkit.com - obrázky celé skupiny včetně Wese a jeho kytary. A o měsíc později 13. října se objevily fotky LB s jejich prvním producentem Rossem Robinsonem.

Všechno vypadá dobře afanoušci očekávají nové album. Očekávané datum vydání nového alba na přelomu 2004/2005 se ale nekonalo. Fanoušci byli zmatení a nevěděli co se děje. Skupina taky určitě nebyla ještě úplně srovnaná - okamžitě po návratu Wese odešel náhradní kytarista Mike Smith od LB. Nakonec bylo album vydáno 2. května 2005 v naprosté tajnosti - dověděli se o něm jen ti, kdo o něm věděli předem a zajímali se o něj. Fred to později vysvětlil tak, že nechtěli nahrát debutové album o miliónech prodaných kopií, ale spíš hrát muziku jen pro sebe jako skupina. Album dostalo název The Unquestionable Truth part 1 (což naznačuje, že by měla být i druhá část - pt.1 má jen 7 písniček) a Fred řekl, že je hodně ovlivněno hudbou Rage Against The Machine - přesně ten styl pojmenoval:" Aggression without screaming"(agrese bez řvaní). Album je oproti ostatním spíše hardrockové a odbíhá od klasického stylu nu-metalu a rap-metalu. Je taky dost pesimisticky laděné. LB vydali 8. listopadu 2005 také Greatest Hitz album se třemi novými písničkami a spolu s ním i Greatest Videoz DVD, obsahující většinu videoklipů nahraných LB.

Wes bohužel ani tentokrát u kapely nevydržel. Po několika měsících hádek s Fredem kapelu někdy v roce 2006 postupně opustil. Kapela je od té doby stále bez kytaristy a snaží se vydat dříve zmíněné album The Unquestionable Truth part 2, které má obsahovat asi 7-8 písní, které kapela napsala při pobytu v Praze ještě s Wesem a zhruba stejný počet songů z doby před příchodem Mika Smithe. Skupina je v roce 2007 zatím pasivní a její budoucnost je zatím nejasná asi i jejím členům.design&code aNt | version 2.0 | 2007 | valid HTML | valid CSS